sobota, 11 lipca 2015

Nowa NESTEA Green Tea z ekstraktem z liści stewii


Kilka dni temu zostałam zaproszona na event marki NESTEA dotyczący wydania nowych smaków oraz przełomowego dodatku liści stewii. 
Firma Coca-Cola wprowadza na polski rynek pierwszy w swoim portfolio napój herbaciany marki Nestea Green Tea, który zawiera cukier oraz słodzik naturalnego pochodzenia, otrzymywany z liści stewii. 


Dzięki obecności słodzika możliwe było zmniejszenie ilości cukru w tym napoju o  30%2. Nowe propozycje NESTEA Green Tea są dostępne w dwóch smakach: cytrusowym i truskawkowo-aloesowym. Produkt ma wspaniały, orzeźwiający smak i jest doskonałą propozycją dla osób, którym zależy na ograniczaniu liczby spożywanych kalorii.
W odpowiedzi na coraz bardziej popularny trend prozdrowotny oraz potrzeby konsumentów  związane m.in. z ograniczeniem kaloryczności produktów żywnościowych, Coca-Cola od lat stara się poszerząć swoją ofertę prduktową o napoje o obniżonej kaloryczności. W przypadku Nestea Green Tea firma po raz pierwszy w Polsce wykorzystuje w tym celu słodzik naturalnego pochodzenia, będący ekstraktem z liści stewii.
W listopadzie 2011 Unia Europejska dopuściła ekstrakt z liści stewii (glikozydy stewiolowe) do stosowania w charakterze słodzika w produktach spożywczych na terenie Unii Europejskiej. Wykorzystanie słodzika pozyskiwanego z liści stewii to kolejny przykład innowacyjności i zaangażowania The Coca-Cola Company w oferowanie konsumentom tego, czego potrzebują. Ekstrakt z liści stewii od 2009 roku jest dopuszczony do stosowania  jako słodzik w produktach spożywczych i napojach we Francji, zaś The Coca-Cola Company była pierwszą firmą w Europie, która wprowadziła na ten rynek napój słodzony stewią
w połączeniu z innymi naturalnymi substancjami słodzącymi.
Warto podkreślić, że The Coca-Cola Company od blisko 50 lat pracuje nad innowacjami na rynku słodzików, aby zapewnić konsumentom dostęp do szerokiej oferty produktów o obniżonej lub zerowej kaloryczności. Ekstrakt z liści stewii wykorzystywany w napojach jest wynikiem pionierskich prac The Coca-Cola Company i firmy Cargill nad opracowaniem bezkalorycznego słodzika pochodzenia naturalnego.
Stewia (łac. Stevia rebaudiana) to roślina, której właściwości słodzące były od ponad 200 lat wykorzystywane przez Indian z Ameryki Południowej do słodzenia potraw i napojów.  Ekstrakt z liści stewii to słodzik naturalnego pochodzenia, który nie dostarcza kalorii i jest ponad 200 razy słodszy niż cukier, dlatego jego niewielka ilość wystarczy, by uzyskać pożądany słodki smak.
- Firma Coca-Cola ma wieloletnie doświadczenie w stosowaniu ekstraktu z liści stewii jako naturalnego słodzika w swoich napojach. Na świecie w ofercie firmy znajduje się już ponad 30 napojów słodzonych ekstraktem z liści stewii w połączeniu z innymi naturalnymi substancjami słodzącymi, np. we Francji - Fanta Still,  w Turcji − Fanta Blood Orange. Nowa NESTEA Green Tea jest skierowana do osób, które poszukują napojów o zmniejszonej kaloryczności i wspaniałym smaku” – mówi Wioletta Bartosiewicz, Marketing Activation Manager NESTEA.
Samo wydarzenie było rewelacyjne, oprócz pyszności również każdy z gości otrzymał zacny koszyczek z warzywami :) oraz zapasem NESTEA


Wasze komentarze :)